0366
Frans Masereel*
(Blankenberghe 1889 - 1972 Avignon)
„Lovers“
1949
chalk on paper
62 × 47 cm
monogrammed and dated on the lower left: FM / 1949
Provenance
Austrian private property
Estimate: € 1.500 - 3.000
07. June 2016, 6:00 pm
„Lovers“
1949
chalk on paper
62 × 47 cm
Austrian private property
Estimate: € 1.500 - 3.000