0310
Josef Dobrowsky*
(Karlsbad 1889 - 1964 Tullnerbach)
„Winter landscape“
1953
oil on hardboard
50 × 61 cm
monogrammed and dated on the lower right: J. D. 53
Provenance
Austrian private property
Estimate: € 15.000 - 30.000
Result: € 23.760 (incl. fees)