0310
Josef Dobrowsky*
(Karlsbad 1889 - 1964 Tullnerbach)
„Winter landscape“
1953
oil on hardboard
50 × 61 cm
monogrammed and dated on the lower right: J. D. 53
Provenance
Austrian private property
Estimate: € 15.000 - 30.000
07. June 2016, 6:00 pm
„Winter landscape“
1953
oil on hardboard
50 × 61 cm
Austrian private property
Estimate: € 15.000 - 30.000