0287
Rudolf Ribarz
(Wien 1848 - 1904 Wien)
„French village“
1883
oil on canvas
31.5 × 40.5 cm
monogrammed and dated lower right: R. 1883.
Provenance
Estimate: € 3.000 - 6.000
12. April 2016, 5:00 pm
(Wien 1848 - 1904 Wien)
„French village“
1883
oil on canvas
31.5 × 40.5 cm
Estimate: € 3.000 - 6.000