0476
Country wardrobe
Bavaria, dated 1787
wood, partly carved, painted; dated and monogrammed: "17/87" and "MA/R"; old lock and key; restored
195 × 155 × 66 cm
Provenance
estate Hedwig Hiltl, Germany
Estimate: € 4.000
25. November 2015, 4:00 pm
Bavaria, dated 1787
195 × 155 × 66 cm
estate Hedwig Hiltl, Germany
Estimate: € 4.000