0109
Josef Dobrowsky*
(Karlsbad 1889 - 1964 Tullnerbach)
„Church tower of Ybbs“
1932
oil on canvas
72 × 61 cm
monogrammed lower right: JD
Provenance
Estimate: € 3.000 - 6.000
24. November 2015, 4:00 pm
„Church tower of Ybbs“
1932
oil on canvas
72 × 61 cm
monogrammed lower right: JD
Estimate: € 3.000 - 6.000