0881
Siegfried Anzinger*
(Weyer 1953)
„Untitled“
1986
gouache on paper
35 × 50 cm
signed lower right: Anzinger
dated lower left: 6.86
Provenance
private property, USA
Estimate: € 1.400 - 2.400
Result: € 1.792 (incl. fees)
26. November 2015, 3:00 pm
(Weyer 1953)
„Untitled“
1986
gouache on paper
35 × 50 cm
signed lower right: Anzinger
dated lower left: 6.86
private property, USA
Estimate: € 1.400 - 2.400
Result: € 1.792 (incl. fees)