0841
Wolfgang Hutter*
(Wien 1928 - 2014 Wien)
„Die Nackte mit den Kugeln“
1985
oil on panel
25.5 × 9.4 cm (cut-out)
monogrammed and dated upper left: H. 85
Provenance
Exhibition
BAWAG Foundation Vienna, 5.12. 1988-14.1. 1989
Estimate: € 4.000 - 8.000
Result: € 4.620 (incl. fees)