19. April 2023, 3:00 pm

0408

Josef Bramer*

(Wien 1948)

„"Josef - Winterbild"“
2008
oil on canvas; framed
100 x 100 cm
monogrammed and dated on the lower right: JB 08

Provenance

Josef Bramer (ed.), Josef Bramer. nachdenklich..., Vienna 2012, p. 50.

Estimate: € 8.000 - 16.000