1405
Rudolf Wacker
(Bregenz 1893 - 1939 Bregenz)
„Female nude“
red chalk on paper
39.4 x 28.7 cm
monogrammed on the lower left: RW
Provenance
Estimate: € 1.500 - 3.000
Result: € 1.920 (incl. fees)
17. December 2020, 2:00 pm
(Bregenz 1893 - 1939 Bregenz)
„Female nude“
red chalk on paper
39.4 x 28.7 cm
Estimate: € 1.500 - 3.000
Result: € 1.920 (incl. fees)