0258
Remigius Adrianus van Haanen
(Oosterhout 1812 - 1894 Bad Aussee)
„Winter's joy“
c. 1845
oil on panel
23 x 28,5 cm
monogrammed at the boat: R.v.H.
Provenance
private collection, Germany;
Estimate: € 6.000 - 12.000