20. June 2017, 6:00 pm

0263

Egon Schiele

(Tulln 1890 - 1918 Wien)

„'Faksimile der Moderne 3' (Portfolio with 6 sheets)“
1986
colour lithographs on paper
each ca. 45 × 31 cm
857/1000
Akademische Druck- u. Verlagsanstalt Graz

Provenance

Estimate: € 500 - 1.000
Hammer price: € 1.200