0234
Oskar Laske*
(Czernowitz 1874 - 1951 Wien)
„Alte Donau“
gouache on paper
35 × 44 cm
signed on the lower right (triple): O. Laske
Provenance
Estimate: € 3.000 - 6.000
Result: € 9.240 (incl. fees)
20. June 2017, 6:00 pm
(Czernowitz 1874 - 1951 Wien)
„Alte Donau“
gouache on paper
35 × 44 cm
Estimate: € 3.000 - 6.000
Result: € 9.240 (incl. fees)